گالری تصاویر
عنوان
اخبار > دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس سنگاپور


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس سنگاپور

به گزارش ایرنا از کوالالامپور، در دیدار جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور با 'چوان- جین تان' Tan Chuan- Jin رئیس جدید مجلس سنگاپور در محل پارلمان این کشور، در مورد روابط سیاسی و پارلمانی دو جانبه، سفر رؤسای مجالس از هر دو کشور و فعالیت گروه های دوستی پارلمانی بحث و گفت وگو شد .
چوان – جین تان در این دیدار همچنین نقش ایران در پایان بخشیدن به فتنه داعش و توقف تروریسم در عراق را مورد تمجید قرار داد و در عین حال سر بر آوردن دنباله های افراطیون در جنوب و شرق آسیا را عامل نگرانی کشورهای این منطقه دانست.
رئیس مجلس سنگاپوردر بخش دیگری از سخنانش نقش تاریخی ایران را نیز به عنوان مهد تمدن، فرهنگ و خدماتی که به جهان ارائه داده است، تمجید کرد. 
چوان-جین تان با ابراز تأسف از بروز سانحه زلزله در غرب ایران با قربانیان و بازماندگان حادثه اظهار همدردی کرد . وی همچنین با تشکر از پیام تبریک رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت انتخاب وی به این سمت؛ دعوت مجلس آن کشور از دکتر لاریجانی برای سفر به سنگاپور را تکرار کرد.
سفیر ایران در سنگاپور نیز در این دیدار با ابلاغ سلام و تبریک دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت انتخاب آقای جین تان به ریاست مجلس سنگاپور، بر نقش و جایگاه مجالس قانونگذاری در تعیین خط مشی سیاست خارجی و تعمیم روابط مردم دو کشور تاکید کرد.
وی گفت: برخی سوانح و حوادث ساخته دست خود انسانهاست، که در این مواقع نقش افراد در برپایی جنگ و بخون کشیدن مردم بیگناه و بی دفاع و بروز خساراتی که از سوانح طبیعی به مراتب بیشتر و جبران ناپذیرتر و بسیار مهم است که از آن جمله می توان به تصمیم اخیر رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اشاره کرد.
انصاری خاطرنشان کرد: در این زمینه بسیاری از کشورهای جهان با موضع آمریکا در مورد قدس مخالفت کردند.
چوان - جین تان به عنوان جانشین خانم حلیمه یعقوب در این سمت برگزیده شده است. حلیمه یعقوب که از ماه سپتامبر ( شهریور 96 ) رئیس جمهور سنگاپور شده است سه سال پیش به عنوان رئیس مجلس این کشور در رأس یک هیأت بلندپایه از ایران دیدار کرد.


دانلود فايل : Speaker_Tan_Singapore.jpg ( 124KB )


١٣:١٤ - 1396/09/28    /    شماره : ٤٩١٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٧٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران