گالری تصاویر
عنوان
اخبار > توسعه روابط پارلمانی ایران و سنگاپور


  چاپ        ارسال به دوست

توسعه روابط پارلمانی ایران و سنگاپور

در دیدار لاریجانی با وزیر امور خارجه و قانون سنگاپو تاکید شد:
۰۵ اسفند ساعت ۱۷:۴۹
توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و پارلمانی ایران و سنگاپور
رئیس مجلس در دیدار با شان مو گام وزیر امور خارجه و قانون سنگاپور برتوسعه روابط اقتصادی ،سیاسی و همکاری های پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،علی لاریجانی دوشنبه 5 اسفند ماه با  آقای شان مو گام وزیر امور خارجه و قانون سنگاپور دیدار و گفتگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روابط خوب پارلمانی وسیاسی میان ایران و سنگاپور گفت: روابط و همکاری های پارلمانی ضمن تقویت روابط سیاسی ایران و سنگاپور در تقویت ارتباطات مردمی نیز تاثیرگذار خواهد بود و مجلس شورای اسلامی نیز در همین راستا از تبادل هیات های پارلمانی میان دو کشور و افزایش رایزنی ها میان نمایندگان دو ملت استقبال می کند.

لاریجانی افزود: با توجه به تشکیل گروههای دوستی، پارلمانی میان جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور زمینه های لازم برای توسعه و ترویج روابط در این خصوص مهیا است.

رئیس مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان علمی و صنعتی  ایران و سنگاپور زمینه های لازم جهت افزایش سطح مناسبات تجاری و اقتصادی فی مابین فراهم است.

لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران از سرمایه گذاری های سنگاپور در زمینه های نفت و گاز ، انتقال تکنولوژی ، تصفیه آب و گسترش تبادلات مالی و بانکی استقبال می کند.

این عضو کمیسیون شوراها، مجلس  با اشاره به مذاکرات اخیر کشورمان با گروه 1+5 افزود: در صورت داشتن حسن نیت ، اراده سیاسی طرفهای مقابل و دوری از جنجال و طرح مسائل غیر مرتبط فضای مناسبی برای پیشبرد اهداف طرفین و حصول توافق نهایی به وجود خواهد آمد.

 شان موگام وزیر خارجه و قانون سنگاپور نیز در این دیدار گفت: سنگاپور از توسعه و گسترش روابط خود در ابعاد پارلمانی، تجاری ، اقتصادی و مالی با جمهوری اسلامی ایران استقبال می کند.

وی با اشاره به سفر قریب الوقوع رئیس پارلمان سنگاپور به تهران ، این سفر را گامی مهم در توسعه روابط پارلمانی دو کشور ارزیابی کرد.

وزیر خارجه و قانون سنگاپور همچنین گفت: با توجه به عضویت سنگاپور در منطقه اقتصادی آ سه آن ظرفیت های فراوانی برای توسعه همکاری های ایران و کشورهای عضو این مجموعه از جمله سنگاپور وجود دارد که میتوان به نفع مردم دو کشور از امکانات آن بهره گرفت.

شان موگام وزیر امور خارجه و قانون سنگاپور یادآور شد: سنگاپور از حصول توافق نهایی میان جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 استقبال می کند./دانلود فايل : Parliament_speaker-Minister.jpg ( 98KB )


١٥:٠٥ - 1392/12/24    /    شماره : ٢٨٣٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٤٧٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران