گالری تصاویر
عنوان
اخبار > دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر خارجه سنگاپور


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران و وزیر خارجه سنگاپور

آقای جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور روز سه شنبه 26 فروردین 93 در محل وزارت امور خارجه با آقای کی شانموگام وزیر امور خارجه سنگاپور ملاقات نمود. در این دیدار که به دعوت وزیر امور خارجه انجام می گرفت، آقای شانموگام  از تلاشها و زحماتی که برای تمهید و برنامه ریزی سفرشان به تهران صورت گرفته بود ، تشکر و قدردانی کرد.

   وزیر امور خارجه سنگاپور دیدار با همتای ایرانی خود، جناب آقای دکتر ظریف را فرصتی بسیار مغتنم خواند و نسبت به لزوم تداوم ارتباط با ایشان تأکید نمود. وی با ابراز تعارفات زیاد از تلاشهای سفیر برای فراهم نمودن اسباب و زمینه های سفر تقدیر و با اشاره به سفر خانم حلیمه یعقوب رئیس مجلس سنگاپور در تاریخ 17 تا 21 خرداد 93 ، آن را نشانه ارتباط های خوب و سازنده ای دانست که در حال حاضر دوکشور درصدد توسعه آنند. » وی خاطرنشان کرد: « سفر رئیس مجلس سنگاپور به ایران در پاسخ به سفر آقای دکتر لاریجانی ، و به فاصله کوتاهی از سفر من به تهران نشانه ای از اراده دولت ما برای تقویت روابط با ایران است ».

 

آقای شانموگام با ابراز امیدواری نسبت به نتایج مذاکرات ژنو ، علاقمندی دولت متبوعش به بسط روابط همه جانبه با کشورمان را ابراز نموده ، ضمن اشاره به فرصتهای موجود اظهار داشت :« منزلتِ ایران بر کسی پوشیده نیست و ما قویاً خواستار توسعه روابط با ایران هستیم ولی در مسیر ما اکنون مانع بزرگی قرار دارد که همکاری های تجاری و بانکی را با مشکل مواجه ساخته. بسیاری از بازرگانان و شرکتهای بزرگ تجاری سنگاپور کراراً از ما می خواهند تا برای برداشتن موانع اقدام کنیم. امّا خودمان چشم به مذاکراتِ ژنو دوخته ایم و امیدوارانه آنرا دنبال می کنیم. در عین حال ما اکنون زمینه های فراوانی برای همکاری داریم که نباید زمین بماند».

    آقای شانموگام در ادامه ضمن اشاره به دیدارهای بسیار ارزنده خود در تهران و اصفهان افزود:« ارتباط ارگان های فرهنگی دو کشور، برگزاری جشنواره ها و همکاری موزه های ملی، به رونق گردشگری و ارتباط مردم با مردم منجر خواهد شد. شخصاً از رئیس اتاق بازرگانی و صنایع اصفهان خواستم با جمعی از تجّار به سنگاپور بیایند و راههای همکاری را باز کنند.

          آقای انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور با تشکر از دعوت ایشان به دفترشان حصول هرگونه توفیق در انجام مأموریت خود را ناشی از ارتباط خوب دوسویه خواند و اظهار داشت: « پس از انجام دیدارتان از تهران بارها از سوی همکارانم در وزارت خارجه درخصوص نتایج و دستاوردهای سفر مورد پرسش قرار گرفتم. اغلب از من می پرسند آیا تأسیس سفارت در دستورکار آمده؟..»

 وی افزود : « با کمال تأسف غربی ها همزمان با استمرار گفتگوها دست به اقداماتی می زنند که بر بی اعتمادی ما می افزاید. برای نمونه صدور روادید برای نماینده یک کشور در سازمان ملل تابع قواعدی است که اکنون دولت امریکا آنرا نقض می کند. هم اکنون نیز همکارانِ ما در سازمان ملل از داشتنِ روادید برای خروج از نیویورک محرومند..».

                    آقای شانموگام در پایان خواستار ابلاغ سلام گرم و تشکر مجدّدشان از مهمان نوازی جناب آقای دکتر ظریف شد و از ایشان برای دیدار از سنگاپور دعوت نمود.

سفارت جمهوری اسلامی ایران - سنگاپور


١٣:١٩ - 1393/01/27    /    شماره : ٢٨٦٨١٥    /    تعداد نمایش : ٨٧٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران