گالری تصاویر
عنوان
اخبار > افزایش 50 درصدی مبادلات تجاری ایران و سنگاپور


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش 50 درصدی مبادلات تجاری ایران و سنگاپور

افزایش 50 درصدی مبادلات تجاری ایران و سنگاپور

 

 

                                                                             

حجم مناسبات اقتصادی ایران و سنگاپور امسال 50 درصد افزایش می یابد

 

          شرکت های سنگاپوری با این اعتقاد که ورود ایران به بازار جهانی در دوره پساتحریم فرصت های اقتصادی زیادی در این کشور ایجاد کرده، به دنبال تقویت حضور خود در بازار ایران هستند و افزایش 50 درصدی ارزش مبادلات تجاری را هدف قرار داده اند.

به گزارش ایرنا تارنمای 'تودی آنلاین  Today Online' سنگاپور روز شنبه در گزارشی نوشت: حدود سه ماه پس از لغو تحریم ها علیه ایران، رشد روابط اقتصادی بین ایران و سنگاپور قابل مشاهده است و برخی از فعالان این حوزه آن را مورد تایید قرار دادند.

فعالان تجاری سنگاپور و تاجران ایرانی مقیم این کشور معتقدند حجم روابط تجاری دو کشور تا پایان امسال بین 20 تا 50 درصد افزایش می یابد و سپس تا کمتر از سه سال آینده این میزان به بیش از دو برابر افزایش می یابد.

موقعیت سنگاپور به عنوان کشوری که از قطب های اقتصادی منطقه جنوب شرقی آسیا محسوب می شود و از سویی نیز به صورت روزانه شاهد حضور گردشگران خارجی زیادی است، فرصت فروش بیش از پیش محصولات ایرانی در این کشور و یا ارسال آن به سایر کشورهای منطقه را فراهم کرده است.

بر اساس این گزارش، سنگاپور به دلیل ساختار گمرکی خود که یک بندر آزاد محسوب می شود و عوارض گمرکی زیادی از محصولات وارداتی اخذ نمی کند، امکان فروش بیشتر در این کشور را فراهم کرده است.
شرکت های نفت و گاز سنگاپوری نیز از جمله شرکت هایی هستند که پس از لغو تحریم ها، تغییرات بازار ایران را به طور مداوم رصد می کنند تا از فرصت های ایجاد شده در این بازار بی نصیب نمانند.

«تودی آنلاین» نوشت: بزرگی بخش نفت و گاز ایران موجب شده است برخی شرکت های سنگاپوری حتی دستیابی به سهم چند درصدی از این بازار را در طول یک یا دو سال آینده برای خود موفقیت بزرگی محسوب کنند.

پیش از اعمال تحریم های یک جانبه غرب علیه ایران در سال 2012، حجم روابط تجاری بین ایران و سنگاپور حدود شش میلیارد و 600 میلیون دلار بود که این رقم در سال گذشته با رقم 171 میلیون و 400 هزار دلار به پایین ترین حد خود رسید.

فعالان تجاری بخش های مختلف سنگاپور در تلاشند بتواند با افزایش روابط تجاری با ایران، دوران پر رونق گذشته را تکرار کنند و در سال های آینده حجم روابط تجاری را به چندین برابر سال های پیش برسانند.

        کمتر از دوماه پیش یک هیأت بزرگ تجاری -صنعتی به سرپرستی وزیر صنعت و تجارت سنگاپور به تهران آمد. این هیأت که از مدیران و صاحبان صنایع و تجارت 57 موسسه و شرکت خصوصی ترکیب و با هماهنگی و حضور رئیس  فدراسیون تجارت سنگاپور به کشورمان سفر می کرد؛ بزرگترین هیأت تجاری بود که تاکنون از آن کشور به خاورمیانه و غرب اسیا گسیل می شد.

        آقای ایسواران وزیر صنعت و تجارت سنگاپور و آقای دکتر طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارائی کشورمان موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری را امضا کردند.

        سایر مدیران شرکتهای سنگاپوری نیز در مذاکرات و دیدارهای متعدد با همتایان ایرانی خود به توافقاتی دست یافتند و برخی نیر همانند سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت کشتیرانیPILسنگاپور به امضای یادداشت تفاهم نیز مبادرت ورزیدند.

 

 دانلود فايل : مبادلات_تجاری_دو_کشور.jpg ( 23KB )


١٣:٥٨ - 1395/01/15    /    شماره : ٣٨٦٦١٢    /    تعداد نمایش : ٧٦٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران