گالری تصاویر
عنوان
اخبار > دکتر علی طیب نیا جایزه سال بنیاد لی کوان یو را دریافت کرد


  چاپ        ارسال به دوست

جایزه بنیاد لی کوان یو برای نخستیتن بار به یک شخصیت ایرانی تعلق گرفت

دکتر علی طیب نیا جایزه سال بنیاد لی کوان یو را دریافت کرد

در مراسمی که با حضور آقای ادی تئو رییس بنیاد لی کوان یو، تعدادی از مدیران ارشد این بنیاد و وزارت خارجه سنگاپور و سفیر ایران در آن کشور برگزار شد، جایزه جهانی بنیاد لی کوان یو که اولین نخست وزیر و بنیانگذار سنگاپور نوین است، به دکتر علی طیب نیا دانشمند اقتصاد دان ایرانی ، مشاور عالی رئیس جمهور و وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی کشورمان تعلق گرفت. این اولین باری است که این جایزه معتبر بین‌المللی به یک شخصیت برجسته ایرانی تعلق می‌گیرد.

در ابتدای این مراسم آقای ادی تئو ضمن تجلیل از مقام علمی، اقتصادی و سیاسی علی‌ طیب‌نیا به فعالیت‌های موثر این استاد دانشگاه در توسعه کشور، بهبود شرایط اقتصادی ایران و کاهش چشمگیر تورم درزمان تصدی وزارت امور اقتصاد و دارایی، نقش کلیدی ایشان در ارتقاء سطح روابط دو جانبه و همچنین توفیقات و فعالیتهای اثر بخش علمی و اکادمیک ایشان از جمله تالیفات و تحقیقات گسترده و ارزنده این اقتصاد دان برتر اشاره کرد.

طیب‌نیا نیز پس از دریافت جایزه در سخنانی ضمن تشکر از بنیاد لی کوان یو به دلیل این انتخاب، اظهار امیدواری کرد این امر به بهبود روابط دو‌جانبه دولت ایران و سنگاپور و همچنین فعالین بخش‌های خصوصی دو‌کشور در حوزه‌های مورد علاقه طرفین بیانجامد.

این سیاستمدار ایرانی نقش مؤثری در تقویت روابط اقتصادی ایران و سنگاپور از جمله در امضای موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری که به تصویب دو کشور رسید و از اول ماه آینده میلادی لازم الاجرا می‌شود، ایفا کرد.

دکتر علی طیب نیا در سفر به سنگاپور همچنین با مقامات عالیرتبه سنگاپور از جمله معا‌ون نخست وزیر، وزیر مشاور دولت و نخست وزیر سابق، وزیر تجارت و صنعت، وزیر ارشد دفاع و امور خارجه ملاقات و در فدراسیون کسب و کار سنگاپور SBF و مرکز مطالعات بین الملل راجاراتنام RSIS دانشگاه فنی نانیانگ NTU سخنرانی نموده و در جلسات پرسش و پاسخ در این مراکز شرکت کرد.

طیب نیا را در این سفر، هیاتی بلند پایه متشکل از جواد انصاری سفیر ایران در سنگاپور، احمد جمالی مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران و همچنین بهادر بیژنی جانشین رییس سازمان بورس در امور بین الملل و جذب سرمایه گذاری خارجی همراهی کردند.دانلود فايل : Dr._Ali_Taiebnia_LKY_Fellowship.jpg ( 104KB )


١٤:٥٣ - 1396/11/21    /    شماره : ٤٩٩٨٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران