گالری تصاویر
عنوان
اخبار > سفر سه هیئت عالی رتبه ایرانی به سنگاپور


  چاپ        ارسال به دوست

سفر سه هیئت عالی رتبه ایرانی به سنگاپور

سه هیات بلندپایه ایران در چهار اجلاس سنگاپور شرکت می کنند

کوالالامپور - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور روز سه شنبه از سفر سه هیات عالی رتبه ایرانی به این دولت- شهر در هفته آینده خبر داد.


جواد انصاری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد که این سه هیات عالی رتبه ایران برای شرکت در چهار اجلاس بین المللی که از شنبه آینده در سنگاپور برگزار می شود به این کشور سفر می کنند.

وی گفت عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه به دعوت ˈخاو بون وانˈ وزیر توسعه ملی سنگاپور برای شرکت در دهمین اجلاس وزیران توسعه و زیرساخت آسیا و پاسیفیک که روزهای شنبه و یکشنبه آینده در این کشور برگزار می شود، به سنگاپور سفر می کند.

به گفته وی، وزیر راه قرار است ضمن سخنرانی در این اجلاس با وزیر توسعه ملی سنگاپور و تنی چند از وزیران توسعه کشورهای شرکت کننده در اجلاس نیز دیدار و رایزنی کند.

آخوندی همچنین ضمن بازدید از طرح های عمرانی و بندری و فرودگاه سنگاپور، روز دوشنبه آینده به دعوت رییس فدراسیون تجارت این کشور در نشستی با حضور جمع کثیری از تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران سنگاپوری، فرصت های سرمایه گذاری در ساخت و توسعه بنادر، صنعت حمل و و نقل جاده ای، ریلی و هوایی ایران را تشریح می کند.** قالیباف در سنگاپور

سفیر ایران در سنگاپور همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس شهرداران کلانشهرهای جهان در این کشور، گفت که محمدباقر قالیباف شهردار تهران و هیات همراه به دعوت وزیر صنعت و تجارت سنگاپور در این اجلاس شرکت می کنند.

این اجلاس از یکشنبه آینده آغاز می شود و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

وی اعلام کرد شهردار تهران ضمن شرکت و سخنرانی در اجلاس کلان شهرهای جهان با چند تن از وزیران توسعه و شهرداران کلان شهرها دیدار و در باره همکاری های پایتخت ایران با این شهرها رایزنی می کند.

به گفته انصاری، اجلاس شهرداران آسیایی نیز با درخواست شهردار تهران همزمان با اجلاس کلان شهرهای جهان در سنگاپور برگزار می شود.

دبیرخانه اجلاس شهرداران آسیایی در تهران قرار دارد.

وی گفت شهرداری تهران با توجه به این که دبیرخانه اجلاس شهرداران آسیایی در ایران قرار دارد پیشنهاد برگزاری این اجلاس را در سنگاپور ارایه کرد که مورد استقبال قرار گرفت.

اجلاس شهرداران آسیایی قرار است روز دوشنبه و در حاشیه اجلاس کلان شهرهای جهان در سنگاپور برگزار شود.

سفیر ایران همچنین گفت که قالیباف در سفر به سنگاپور روز سه شنبه نیز با شماری از ایرانیان فعال در بخش اقتصادی این کشور دیدار و گفت وگو می کند.

وی قرار است از تعدادی از مکان های شهری، طرح های عمرانی این دولت – شهر و سیستم های خدماتی، اجتماعی و شهری سنگاپور نیز دیدن کند.** سفر قایم مقام وزیر نیرو به سنگاپور

انصاری در ادامه به برگزاری همایش بین المللی محیط زیست پاک و هفته آب در سنگاپور اشاره کرد و گفت ستار محمودی قایم مقام وزیر نیرو به دعوت وزیر محیط زیست سنگاپور برای شرکت در این دو اجلاس به این کشور جنوب شرق آسیا سفر می کند.

وی گفت قایم مقام وزیر نیرو از طرف حمید چیت چیان وزیر نیرو در این اجلاس ها شرکت می کند.

سفیر ایران در سنگاپور گفت که مشکل کم آبی و تامین آب شرب مردم از محورهای این همایش بین المللی است.

وی اعلام کرد که قایم مقام وزیر نیرو ضمن شرکت در این اجلاس ها از چند مرکز تصفیه آب در سنگاپور نیز بازدید می کند و با چند شرکت دست اندرکار در امر تامین و تصفیه آب و شبکه فاضلاب گفت وگو می کند.

اجلاس جهانی آب قرار است روز دوشنبه آینده در سنگاپور برگزار شود و در آن چگونگی شکل گیری شهرها و نگاهی به وضعیت آب و محیط زیست این مناطق برای زندگی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.


١٣:٣٩ - 1393/03/07    /    شماره : ٢٩٢١٦٤    /    تعداد نمایش : ١٣٣٢خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران