گالری تصاویر
عنوان
اخبار > استقبال شرکت های بزرگ سنگاپور از سرمایه گذاری و تجارت با ایران


  چاپ        ارسال به دوست

گشایش درهای تجارت دو جانبه

استقبال شرکت های بزرگ سنگاپور از سرمایه گذاری و تجارت با ایران

استقبال شرکت های بزرگ سنگاپوری از سرمایه گذاری و تجارت با ایران

کوالالامپور – ایرنا - همایش 'آشنائی با فرصت های سرمایه گذاری و تجاری با ایران' روز پنجشنبه 14 خرداد 94 و سالروز ولادت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه ) ، با حضور بیش از 110 نفر از مدیران شرکت های بزرگ تجاری و سرمایه گذاری سنگاپور برگزار شد.

 

به گزارش ایرنا، این همایش یک روزه را سفارت جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور با همکاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شـستا) و کشتیرانی در محل فدراسیون تجارت سنگاپور برگزار کرد.

جواد انصاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور در این همایش که علاوه بر بازرگانان و مدیران شرکت های سنگاپوری تعدادی از شخصیت های سیاسی و پارلمانی سنگاپور حضور داشتند با اشاره به سفرهای پرشمار هیات های تجاری خارجی به کشورمان، شرایط اقتصادی کنونی ایران را تشریح کرد.

وی به اشاره به مذاکرات هسته ای و احتمال حصول توافق جامع هسته ای و برداشته شدن تحریم ها و بازشدن درهای تجارت جهانی با ایران، از آن به عنوان 'واقعه ای تاریخی که موجب تحول اقتصادی در جهان خواهد شد' نام برد.

دیپلمات ارشد کشورمان در سنگاپور پیشرفت های انجام گرفته طی سال های گذشته در ایران را مورد اشاره قرار داد و آمادگی دولت و بخش خصوصی کشورمان را برای برقراری روابط بازرگانی با تمامی کشورها به ویژه سنگاپور به عنوان قطب اقتصادی آسیا اعلام کرد.

انصاری با تبیین ظرفیت های عظیم و امکانات کم نظیر اقتصادی - صنعتی و جغرافیائی ایران، تصویب قوانین حمایتی برای ثبت و تاسیس شرکت و همچنین سرمایه گذاری اتباع و موسسات خارجی در ایران را از امتیازات فوق العاده برای هرگونه تجارت و مشارکت با کشورمان برشمرد.

وی از سرمایه داران و شرکت های بزرگ سنگاپوری دعوت کرد با استفاده از این قابلیت ها در احداث زیرساخت های بندری، جاده ای ، فرودگاهی و راه آهن ایران سرمایه گذاری کنند.

سفیر کشورمان در سنگاپور، ایران را با ثبات ترین کشور خاورمیانه دانست و گفت: تمام پیشرفت های بدست آمده در طول 36 سال گذشته و در سایه انواع و اقسام تحریم ها و تهدیدها و فشارهای تبلیغاتی، مرهون وحدت، همّت و پشتکار مردم ایران بوده و بدیهی است با همین روحیه تلاش گرانه و کوشش غیرتمندانه، شکوفائی و تحول و سازندگی کشور رقم خواهد خورد.

احمد فیاض بخش و محمد سعیدی از مدیران ارشد شرکت سرمایه گذاری شستـا نیز در این همایش با ارائه گزارش مصوری به معرفی توانایی های صنعتی، تجاری و حمل و نقل کشورمان پرداختند و شیوه های مناسب برای تبادل تجاری با ایران از جمله در زمینه نفت، گاز، پتروشیمی، کشتیرانی و زیرساخت را تشریح کردند.

سفیر ایران و مدیران شستا سپس به سئوالات شرکت کنندگان که حاکی از اشتیاق و آمادگی آنها برای بهره مندی از فرصت های ارائه شده بود، پاسخ دادند.

در این همایش تعدادی از شخصیت های سرشناس سنگاپوری و برخی مدیران شرکت ها با تشریح سفر خود به ایران طی یکسال گذشته، شرکت کنندگان را به سفر به ایران و دیدن واقعیت های قابل تقدیر ترغیب کردند.

یک هیات بزرگ اقتصادی سنگاپور بهمن ماه سال گذشته برای توسعه بیشتر مناسبات و بررسی راه های گسترش همکاری تجاری ایران و سنگاپور به تهران سفر و دیدارها و مذاکرات زیادی با موسسات و شرکت های ایرانی انجام داد.

این هیات یادداشت تفاهمی با اتاق های بازرگانی و صنایع ایران و اصفهان امضا کرد.


 

 
 


دانلود فايل : IMG_0416.jpg ( 5204KB )


١٤:١٢ - 1394/03/18    /    شماره : ٣٤٤٠٥١    /    تعداد نمایش : ١٠٩٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران