گالری تصاویر
عنوان
اخبار > دیدار دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایــران از سنگــاپور


  چاپ        ارسال به دوست

وزیرخارجه ایران در سنگاپور

دیدار دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایــران از سنگــاپور

 

دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دعوت آقای ویویان بالاکریشنان وزیر امور خارجه سنگاپور به این کشور سفر نمود.

به گزارش ایرنا، شبکه خبر آسیا وابسته به سنگاپور که از جمله تارنمای های خبری آنلاین منطقه محسوب می شود با پرداختن به جزئیات سفر رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان به سنگاپور، نوشت: دکتر ظریف در سفر رسمی به سنگاپور با 'ویویان بالاکریشنان' همتای خود در مورد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) با محوریت برنامه هسته ای ایران بحث و گفت وگو کرد.
این شبکه خبری به نقل از بیانیه منتشر شده وزارت امور خارجه سنگاپور نوشت: دو طرف روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند و در مورد توسعه در خاورمیانه بحث و گفت وگو کردند.
شبکه خبری آسیا همچنین به نقل از وزارت امور خارجه سنگاپور نوشت: دو وزیر توافق کردند التزام ایران به تعهدات بین المللی به کسب اطمینان از پیوستن این کشور به جامعه جهانی کمک می کند.
روزنامه 'استریت تایمز' نیز با انتشار تصویری از دیدار ظریف با 'لی هسین لونگ' نخست وزیر سنگاپور، نوشت که وزیر امور خارجه ایران با نخست وزیر سنگاپور در خصوص توافق هسته ای و برنامه جامع اقدام مشترک گفت وگو کرد.
تارنمای آنلاین 'تودی' نیز با پرداختن به این سفر سه روزه ، سخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان در همایش مرکز مطالعات خاورمیانه وابسته به دانشگاه ملی سنگاپور را محور خبر خود قرار داد و نوشت: ظریف در پاسخ به سئوالی در خصوص بحث برخی از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا که از بازگشت تحریم های علیه ایران حمایت کرده اند، گفت: من معتقدم مهم نیست که چه کسی انتخاب می شود، هنگامی که وارد کاخ سفید می شود، خردمندی حکمفرماست.
وزیر امور خارجه ایران افزود: آمریکایی ها خواهند فهمید که این بهترین بیمه ای است که آنها از این طریق نسبت به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اطمینان کسب می کنند و من معتقدم هنگامی که ایران و جامعه جهانی مراودات دو جانبه اقتصادی خود را آغاز می کنند، منافع حاصل از این تعاملات بیشتر از هرگونه نگرانی است که مردم خواهند داشت.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با لی هسین لونگ نخست وزیر سنگاپور پیام گرم اقای دکتر حسن روحانی رئیس جمهور اسلامی ایران را ابلاغ نمود.دانلود فايل : PM_Lee_and_Minister_Zarif.jpg ( 10KB )


١٤:٣٠ - 1395/01/15    /    شماره : ٣٨٦٦١٦    /    تعداد نمایش : ١٢٧٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران